Al decennialang worden de namen van OPTIMAT en machinebouwer HOMAG in één adem genoemd. Dat zal niet veranderen, maar de verdeler met vestigingen in België en Nederland sloot recent ook een partnership met de Chinese fabrikant KDT. Op 26 en 27 november opent OPTIMAT de deuren van beide experience centers in Heule (Kortrijk) om bezoekers te laten kennismaken met het bestaande gamma en de innovatieve ontwikkelingen van beide merken.
Aan de top van de houtbewerkingssector in de Benelux staat de goed geoliede tandem HOMAG-OPTIMAT al meer dan dertig jaar hoog aangeschreven. SAWTEQ, DRILLTEQ, EDGETEQ, STORETEQ … het zijn één voor één namen die bij de houtbewerker een belletje doen rinkelen. Vandaag blijft HOMAG ook het premium merk voor grotere industriële projecten.

Om nog gerichter op de wensen van kmo’s en kleine schrijnwerk- ateliers te kunnen inspelen, sloot de verdeler recent evenwel een bijkomend partnership met KDT. Deze Chinese fabrikant van industriële houtbewerkingsmachines biedt een enorm ruim assortiment, maar OPTIMAT koos er bewust voor om het gamma te beperken tot zes types, uitgerust met alle noodzakelijke opties: een CNC-nestingmachine, een vijfassig CNC-bewerkingscentrum, een zeszijdig horizontale boormachine, een instapmodel met mid range kantenaanlijmmachine, een opdeelzaag en een paneelzaag.

Kwaliteit en flexibiliteit lopen als een rode draad doorheen alles wat OPTIMAT doet. Dat blijkt uit de bewuste keuze voor sterke partners, maar ook door de focus op service. Een team van dertien commerciële mensen staat klanten bij met advies rond de machines. Vijfenveertig techniekers, vijf helpdeskmedewerkers en vier softwarespecialisten zorgen voor de installatie en inbedrijfstelling, en een snelle, flexibele service met technische ondersteuning, opleiding en onderhoud.

OPTIMAT heeft intussen twee experience centers in Heule. Ze presenteren de HOMAG-machines aan de Waterven, voor KDT moeten geïnteresseerden in de Bozestraat zijn. “Op 26 en 27 november zetten we voor het eerst de deuren van onze beide locaties samen open. Bezoekers ontdekken zo met één verplaatsing meteen het bestaande gamma en de nieuwste ontwikkelingen van onze beide merken. We leggen er trouwens ook nadrukkelijk de klemtoon op software om machines aan te sturen, want dat is in een tijdperk van automatisering en digitalisering een heel belangrijk aspect”, stelt salesmanager Peter van Zijp.
“Uiteindelijk streven we ernaar om voor elk specifiek project de beste oplossing te bieden. Het kan dan ook heel goed zijn, dat klanten overtuigd zijn van een machine van één van onze merken, maar door de presentaties en demonstraties tijdens zo’n open huis tot de conclusie komen dat een systeem van ons ander merk nog nauwer bij hun behoeften en verwachtingen aansluit. Noteer alvast 26 en 27 november met stip in de agenda.”
Neem dan rechtstreeks contact op met Optimat Group.
Contact opnemen